Racer 2016‎ > ‎Klubmesterskab‎ > ‎Aktiviteter‎ > ‎

Hjælperlisten 2017

 Hjælpere medVIND
Rundt i Trehøje d 28/4 - 29/4 2017.

Start og mål område: Blücher, Pugdalvej 1, Vildbjerg.

Klubbens medlemmer er blevet fordelt på de 2 dage specielt ud fra de tidligere års medvirken.

Der vil blive taget størst muligt hensyn til medlemmer, der vil køre Rundt i Trehøje.

Er du forhindret, bedes du bytte og kontakte mig snarest, således du evt. kan blive omplaceret.

Vi ses til Rundt i Trehøje 2017.

Claus Frandsen                                                                                 

Tlf. 2127 29 98.                

Pølsevogn: Afhentes/afleveres efter aftale med Erling Garsdal 97 438 062.

Torsdag 27/4

Kl 16.00-17.00

Fredag 28/4

Kl 15.00-18.00

Lørdag 29/4

Hele Dagen.

Lørdag 29/4

Før løbet.

Lørdag 29/4

Efter løbet.

Lørdag 29/4

Efter løbet.

 

Teltet m.m.:

Flemming Andersen.

Rene Jensen.

Regner Søvndal.

Henrik Kokholm.

 

 

Flagalle:

Kurt Andersen.

Knud Bang Nielsen.

Allan Bækdal.

 

 

Materieler klubhus:

Bjarne Pirupshvarre.

Lasse Pedersen.

 

Materiel skolen m.m.:

Peter P.

Leif Sandbæk.

 

 

Hjælp med skilte:

Ove Raabjerg.

Benny Poulsen.

Claus Frandsen.

 

Pølsevogn / Toilet vogn:

Torben Flæng.

 

Tidtagningen:

10.00 - 17.00.

Erling Trankjær.

Peter Johansen.

Michael Hundsdahl.           

 

 

Forhåndstilmeldinger.

Carsten Kristensen.

 

Depot Vind:

13.30-16.00.

Knud Kokholm Christensen.

Mikael Pedersen.

 

Flagpost på Trehøje:

Esben Esmarch.

 

Bemanding i Ørnhøj:

Kl 13.15- 15.30.

Alfred Knude.

Karsten Møller.

 

Flagpost i Sørvad:

Kl 13.00- 15.30.

Rasmus Stjernholm.

 

Diplomer / lod. præmier

13.00-16.00.

Carsten Kristensen

Lilian Jensen

Rundstykker, kaffe væske, m.m.:

Kl. 8.45-11.00.                        Ketty Bendtsen.                      Dorthe Blindkilde.

Mette Alstrup.

Kathrine Flæng.

Vera Andersen.

 

 

Henter Sandwich i Vildbjerg

Til Depoter: Station vej 1. kl 11.00.

Knud Kokholm Christensen.

 

Indskrivningen

10.00-12.00.      

Michael Stjernholm.

Thomas Hansen.

Lena Barslund.

 

 

Teltet m.m.:

Anders Bøge-Olesen.           

Viggo Madsen.         

Viktor Bøge-Olesen.

Nicolaj Gamskjær.

Lars Kjærgaard.

 

 

Pølsevogn / Toilet vogn:

Torben Flæng.

 

Efter løbet:

Toilet vogn: Rengjort.

Anne Marie Flæng.

Majbritt Kjærgaard

Isabella Christensen

 

Flagalle:

Jens Ole Leth Staunstrup.

Torben-Fack Matthiesen

 

 

Materieler klubhus:

Jørgen Bendtsen.

Dennis Gammelmark.

 

 

 

Materiel skolen m.m.:

Peter P.

Jan Damgaard.

 

 

 

Hjælp med skilte:

Ove Raabjerg.

Benny Poulsen.

Claus Frandsen.

 

Version 2 2017

 

Depot vind:

 Knud Kokholm Christensen. tager 20 stk sandwich med til Vind.

Depoterne: Fredag aften afleveres der 2 x 25 l dunke til vand/saft, saft, bananer og krus.
til dem der har depoterne, Evt. også skilte og en telefonliste.

Alle hjælpere kan være med i hjælperkonkurrencen: Gæt hvor mange deltagere vi har med i løbet i år?
Vi skal have gættet senest lørdag kl. 11.15. Der udloddes 5 x 2 fl. vin.